Adwokat Rodzinny Warszawa

Kancelaria prawa rodzinnego - pomoc prawna dla Ciebie


PRANIE PIENIĘDZY – ART. 299

Art. 299

§ 1. Kto środki płatnicze, instrumenty finansowe, papiery wartościowe, wartości dewizowe, prawa majątkowe lub inne mienie ruchome lub nieruchomości, pochodzące z korzyści związanych z popełnieniem czynu zabronionego, przyjmuje, przekazuje lub wywozi za granicę, pomaga do przenoszenia ich własności lub posiadania albo podejmuje inne czynności, które mogą udaremnić lub znacznie utrudnić stwierdzenie ich przestępnego pochodzenia lub miejsca umieszczenia, ich wykrycie, zajęcie albo orzeczenie przepadku, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Nazwa: PRANIE PIENIĘDZY – ART. 299

Sygnatura dokumentu: KODEKS KARNY

Wróć do wszystkich wpisów bloga

PRANIE PIENIĘDZY – w pigułce

O praniu pieniędzy można mówić wtedy, gdy środki pieniężne, prawa majątkowe lub papiery wartościowe są przekazywane z jednego źródła do drugiego, z dodatkowymi korzyściami niezgodnymi z prawem. Osoby biorące udział w tym procederze mogą liczyć na pozbawienie wolności od 6 miesięcy do nawet 8 lat.

Kancelaria Adwokacka Mieszko Dyl © 2012 - 2018 - Warszawa

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Dowiedz się więcej.

Call Now Button